לוגו

משאבת חום לבריכה

מהן משאבות חום לבריכה ולמה הן נועדו?

אחת מתכונות המים היא יכולתם להעביר חום וקור מהר יותר מאשר האוויר. זו הסיבה לכך שאנו מסוגלים בקלות לשהות בחוץ בחום של מעל 40 מעלות או בקור של פחות מ-10 מעלות, ואפילו לזמן ממושך, אבל נתקשה להישאר זמן זהה במים בטמפרטורה דומה. לכן, כשמתחזקים בריכת שחיה, חשוב מאוד להשקיע במערכת בקרת טמפרטורה איכותית, המסוגלת לחמם את המים לטמפרטורה הרצויה.

משאבת חום הינה טכנולוגיית חימום חסכונית אשר מעבירה את החום מהאוויר אל המים. משאבת חום פועלת על עקרון לפיו ככל שגז נדחס הוא מתחמם, או במילים אחרות, משאבת החום ממירה אנרגית חשמל לאנרגית חום.

למה צריך לשים לב כשרוכשים משאבת חום?

השיקולים ברכישת משאבת חום לבריכה הינם מגוונים, ותלויים במידה רבה בגודל הבריכה (נפח מים גדול יחייב משאבה או משאבות חום בתפוקה גדולה יותר), ובשימוש המיועד לה (בריכות לשחייה ספורטיבית לרוב ידרשו טמפרטורה קרירה במעט בשל חימום הגוף של השוחים בשל המאמץ לעומת בריכות המיועדות להנאה בלבד). שיקולים נוספים שיש לתת להם את הדעת הינם:

הטמפרטורה הממוצעת בסביבה החיצונית – מאחר והמשאבה פועלת על דחיסת גז לשם חימומו, באזורים חמים יותר היא תזדקק לפחות אנרגיה לשם פעולתה. לכן בעל בריכה באזור הדרום יוכל להתפשר על משאבה בהספק קטן יחסית.
זמני הפעלת הבריכה – במידה ומדובר בבריכה הפעילה רק בקיץ, תידרש משאבה בעלת עוצמה פחותה באופן יחסי. בנוסף, לשעות היממה תפקיד מכריע גם כן, בריכה הפעילה בשעות הערב תדרוש עוצמת חימום רבה ומשאבת חום לבריכה חזקה יותר.
מבנה הבריכה עצמו – בריכה הבנויה בצורה רשלנית, ללא שימוש בטכנולוגית הבידוד והחומרים הנדרשים לשמירת החום, תדרוש משאבת חום לבריכה עוצמתית יותר.

חשיבות הפניה לבעלי מקצוע איכותיים

משאבות חום לבריכה הינם טכנולוגיית חימום מומלצת אם כן לתפעול חסכוני ואיכותי של בריכות שחיה. מעבר לבחירה במותג הרצוי, חשוב לפנות לספקים אשר יוכלו להעניק ייעוץ מקצועי לגבי המשאבה המתאימה לך ביותר, ויוכלו להתקין את המשאבה בצורה מושלמת, כך שתשמש שנים רבות קדימה.

לקבלת מידע נוסף ולהזמנת משאבות חום לבריכת שחייה על ידי מומחים התקשרו עכשיו למעלות מערכות אנרגיה בע"מ למספר 072-3314284 או צרו עמנו קשר דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה.