לוגו

משאבות חום – חיסכון באנרגיה

מהי משאבת חום? רקע כללי

משאבת חום הינה מערכת הדומה במרכיביה למזגן אוויר וכוללת רכיבים כגון מעבה, מאייד, מפוח ועוד. במהלך השנים האחרונות קיימת מגמה בשוק של מעבר לשימוש "באנרגיה ירוקה". המשמעות בתחום הסקה מרכזית וחימום מים הינה מציאת חלופות אשר תאפשרנה הפעלה של המערכות הקיימות תוך הפחתת מזהמים סביבתיים. במקביל, לאור מחירי מקורות האנרגיה הקיימים, קרי סולר וגז, נדרשת חלופה זולה וחסכונית. הפתרון: מעבר לשימוש במשאבת חום, מופעלת באמצעות חשמל, המאפשרת חיסכון של עד כ-80%* מעלויות אמצעי האנרגיה הקיימים (סולר או גפ"מ) קיימים סוגים שונים של משאבות חום: לחימום מים, להסקה מרכזית, למי צריכה ולבריכת שחייה. על כן, קהל היעד למשאבות החום הינו: בניינים (בתים) משותפים, בתים פרטיים, בריכות שחייה, ג'קוזי, מקוואות (מקווה) טהרה, מקלחות ועוד.

עקרון ההפעלה של משאבת חום

מיזוג העבודה בין מערכת החימום הקיימת למשאבת החום, על ידי הסבת המערכת או בניית מערכת משולבת חדשה. משאבת חום מנצלת את החום הטבעי הקיים בסביבה ובאמצעותו מחממת את המים. החיסכון האנרגטי נעוץ בשימוש כמעט אבסולוטי באוויר החיצוני תוך הסתמכות מועטה על אנרגיית חשמל. פעולת משאבות החום מחממת את המים על ידי שילוב גז דחוס והעברתו דרך מחליף חום. לאחר מכן המשאבה מספקת מים בטמפרטורה של עד 65 מעלות צלזיוס, בטמפרטורה חיצונית מינימלית של 0 מעלות צלזיוס.

יתרונות המעבר לשימוש במשאבת חום לחימום מים

 1. חיסכון של עד כ-80% לעומת שימוש בגז או סולר (תלוי צריכה)
 2. ההשקעה במערכת מחזירה את עצמה באמצעות החיסכון
 3. מערכות החימום אינן פולטות גזי חממהו – CO2
 4. בעלות יעילות גבוהה (C.O.P 3-4)
 5. עלייה ברמת הבטיחות
 6. מעבר לממשק טכנולוגי מתקדם וידידותי למשתמש
 7. אין תלות בעונות השנה
 8. תחזוקה זולה – שקיעת אבנית נמוכה
 9. בלאי מערכת נמוך

שירותיה של מעלות מערכות אנרגיה בתחום משאבות החום כוללת:

 • ביצוע בחינת כדאיות להסבת המערכת
 • ביצוע אפיון ותכנון התקנה, בחירת משאבת חום והציוד הנלווה
 • אספקה והתקנת משאבות חום וציוד נלווה למערכת
מעלות מערכות אנרגיה מציעה לכם לשדרג את איכות החיים באופן מיידי. אנו עוסקים בשיווק, אספקה והתקנה של משאבות חום מסוגים ולצרכים שונים. חברתנו הוקמה לפני למעלה מעשור במטרה לתת מענה מיידי לשורה ארוכה של שירותים בתחום מערכות חימום מים והסקה מרכזית. אנו מכירים את צרכי הלקוח, מתחייבים למחירים הוגנים, ועושים הכל בתיאום מושלם לצרכים הקיימים בשטח.
קראו גם על משאבות חום לבריכה
 

למה משמשות משאבות חום?

משאבת חום משמשת בעיקר כאמצעי לחימום מים עבור הסקה מרכזית, בריכות שחייה או צרכים אחרים. משאבות מסוג זה מותקנות במערכות חימום מים מרכזיות לבתים משותפים, מי צריכה, ג'קוזי, בריכת שחייה, מקוואות טהרה וכיו"ב.

עקרון הפעולה שמאחורי משאבת חום דומה לעיקרון העומד מאחורי מערכות מיזוג, לרבות השימוש במעבה או במאייד. הן בשל השימוש בחשמל, במקום אמצעים כגון סולר וגז, והן בשל טכניקת החימום עצמה, משאבת חום יכולה להביא לחיסכון של עד 80% (תלוי צריכה) מן העלות של שימוש בשיטות חימום מים אחרות. בדומה למערכות המיזוג החדישות המוכרות כיום, גם משאבות החום טרפו את הקלפים בכל הנוגע לחימום מים.
 

ייעוץ מקצועי

מעלות מערכות אנרגיה מנוסה בתחום משאבות החום וצוותה ביצע עבודות מוצלחות בפרויקטים ברחבי הארץ. אנו מלווים את לקוחותינו לכל אורך הדרך, משלב בחינת הכדאיות של השימוש במערכת, עבור בבחירת המערכת המתאימה וכלה בהתקנתה באתר הלקוח, על הצד הטוב ביותר. התאמת משאבות חום איכותיות והתקנתן באופן המקצועי ביותר יבטיחו את הנאתכם ואת שביעות רצונכם המלאה לאורך שנים רבות.