לוגו

מחליף חום

מחליף חום סגור הינו לשימוש מגוון – מערכות מים חמים, מים חמים לרחצה (מי צריכה), מקוואות טהרה, מפעלי מזון, בריכות שחייה, ג'קוזי וכולי. פלטות הנירוסטה או הטיטניום עמידות בקורוזיה, בנוסף הן בעלות אטמים עמידים בטמפרטורות גבוהות.

סוגים עיקריים של מחליפי חום אנו משווקים ומתקינים:

  • מחליף חום פלטות נירוסטה.
  • מחליף חום פלטות טיטניום.
  • סוג הפלטות נקבע על פי מאפיינים ודרישה.

מחליף חום בנוי מארבעה אלמנטים עיקריים:

  • פלטות/לוחות עשויות נירוסטה או טיטניום
  • מכלול חיצוני עשוי יציקת ברזל צבוע, בו מהודקות פלטות האטמים באמצעות מוטות ההברגה
  • ארבעה מוצאי מים עשויים מנירוסטה או מטיטניום (מוצא וחזרה עבור כל מעגל חימום)
  • אטמים עמידים בטמפרטורות הגבוהות, בהתאם לכמות הפלטות של מחליף החום

איך נקבע מחליף החום הנדרש לעבודת המערכת?

על פי פרמטרים שונים, אותם אנו בוחנים בייעוץ הראשוני ללקוח, אנו קובעים מה מחליף החום הנדרש לצורך עבודת מערכת החימום. על פי פרמטרים אלו נקבע דגם מחליף החום, הספק מחליף החום והחומרים (פלטות, מוצאים, אטמים) מהם ייוצר מחליף החום.

מחליף חום

מה הם היתרונות למחליפי החום אותם אנו מתקינים?

  • ניתן לשנותם בהתאם לתנאים משתנים – מחליף החום מודולארי ולכן ניתן לבצע שינויים והתאמות בכמות הפלטות וסוגיהן בהתאם לתנאיי עבודה חדשים (בהתאם לדגם).
  • מאפשר פתיחה וניקוי מהצטברות משקעים ואבנית – מבנו של מחליף החום מאפשר פתיחה וניקוי תקופתי של המשקעים המצטברים על הפלטות.

התקנת מחליפי חום וסוגי צנרות

כפי שמחליפי החום מותאמים לשימושים שונים (חימום מים לבריכת שחיה או ג'קוזי, חימום מים במפעל מזון, חימום מי צריכה וכיו"ב) כך גם אנו מתאימים את עבודות הצנרת בה נשתמש לצורך התקנתו; למשל– במחליף חום לבריכת שחיה ייעשה שימוש בצנרות בריכה מסוג PVC ובמחליף חום במפעלי מזון יעשה שימוש בצנרת נירוסטה.

אז כמה עולה?

מחיר מחליף חום משתנה בהתאם למאפיינים שונים כגון דגם מחליף החום, הספקו, סוג וכמות הפלטות והאטמים.

חשוב לדעת

בבואנו להתקין מחליף חום פלטות חדש או בבואנו להחליף אחד קיים אנו ממליצים להוסיף מדי חום (תרמומטרים) ושעוני לחץ אשר יהוו אמצעיי חיווי לטמפרטורות והלחצים של מעגלי המים. אמצעים אלו מהווים אינדיקטורים משמעותיים ונוספים לזיהוי הצטברות משקעים ואבנית הפוגעים בכושר מעבר החום והספיקה; כך נביא לגילוי מוקדם של הצורך בניקוי מכלולו הפנימי פלטות – ניקוי כימי למחליף חום.

לאורך השנים ביצענו מאות התקנות של מחליפי חום במערכות חימום חדשות והחלפת מחליפי חום במערכות קיימות, לצד ביצוע תחזוקה שוטפת של מחליפי חום קיימים.

לטיפים נוספים וייעוץ או בירור צרו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!
צלצלו עכשיו – 03-5588522