לוגו

מז"ח – מונע זרימה חוזרת

חברת מעלות מערכות אנרגיה בע"מ מציעה שירות כולל ומקיף בתחום אספקה של מז"חים בקטרים שונים, על פי צרכי הלקוח ומבנה הצנרת. אנו עוסקים כבר שנים רבות בהתקנת מונע זרימה חוזרת על ידי מתקין מוסמך. יש לנו את הרקע והניסיון הדרושים על מנת לבצע בדיקת מונע זרימה חוזרת בצורה מהירה ואפקטיבית.

מונע זרימה חוזרת (מז"ח) הוא רכיב אינסטלציה שמטרתו מניעת חדירה של מים מזוהמים אל תוך קו המים הראשי. בנוסף, מונע מז"ח מהווה חוצץ בין מי השתייה לבין מערכות חימום המים השונות.

מונע זרימה חוזרת
מונע זרימה חוזרת

כדי למנוע זיהום של מי הרשת (מי שתיה) כאשר מדובר על מערכות הסקה (מערכת חימום מים) יש לבצע התקנה של מונע זרימה חוזרת בשני מקרים:

  • בכניסת מי הרשת אל מערכת ההסקה (ראש מערכת).
  • במערכת המילוי של מערכת ההסקה (לפני מקטין הלחץ).

 

הוספת המז"ח ו/או תחזוקתו נדרשת בן אם ברשותכם מערכת הסקה פרטית (בתים פרטיים, בניינים משותפים וכיו"ב) ובין אם ברשותכם מערכת הסקה מוסדית/ציבורית (קאנטרי קלאבים, מקוואות טהרה, בתי מלון וכיו"ב).

התקנת ובדיקת מז"ח

מה קובעות תקנות משרד הבריאות?

תקנות משרד הבריאות קובעות במפורש כי כל בעל עסק (על פי קריטריוני משרד הבריאות) מחויב בהתקנת מז"ח בראש מערכת המים. כמו כן, מונע זרימה חוזרת צריך להיות תקין בכל עת, והוא מהווה תנאי לקבלת רישיון בריאות עבור הפעלת העסק.

 

אלו הפרטים שחשוב להכיר לפני שמתקינים מונע זרימה חוזרת:

  • בדיקת תקינות מתבצעת אחת לשנה
  • יש לבצע בדיקת תקינות לאחר כל תיקון או פירוק של מונע זרימה חוזרת, גם אם לא עברה שנה מבדיקתו האחרונה
  • חיבור כלאיים בין קולחין או שפכים למי שתייה הוא אסור
 

לסיכום

במקומות בהם לא ניתן לבצע הפרדה של מרווח אוויר, יש לבצע הפרדה באמצעות אביזר למניעת זרימה חוזרת. אנו מציעים לכם להקדים ולהיערך אל תקנות משרד הבריאות. צרו קשר עם אחד מהמומחים שלנו ותוכלו להבטיח זרימה של מים נקיים בבית או בעסק.

 

תקנת משרד הבריאות בנוגע למז"ח

תקנות בריאות העם (התקנת מכשיר מונע זרימה חוזרת), התשנ"ב, 1992."
על פי תקנת משרד הבריאות בנושא מכשיר מונע זרימה חוזרת (להלן מז"ח) נקבע כי כל בעל עסק (ע"פ קריטריוני משרד הבריאות) מחויב בהתקנת מז"ח בראש מערכת המים. כמו כן, מחויב המז"ח להיות תקין בכל עת.

 

מהו מונע זרימה חוזרת?

מונע זרימה חוזרת הינו רכיב אינסטלציה הנועד למנוע חדירת מים מזוהמים לקו המים הראשי, ולהוות חוצץ בין מי השתייה למערכות מים שונות.

 

שירותינו בתחום כוללים:

  • אספקה של מז"חים בקטרים שונים ע"פ צורכי הלקוח ומבנה הצנרת
  • התקנת מונע זרימה חוזרת על ידי מתקין מז"ח מוסמך
  • בדיקת מונע זרימה חוזרת על ידי בודק מז"ח מוסמך

לטיפים נוספים וייעוץ או בירור צרו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!
צלצלו עכשיו – 03-5588522